Contacts
چطور می توانیم به شما کمک کنیم

طراحی و اجرای آلاچیق

آلاچیق یک سازه پرکاربرد در طراحی فضای سبز است که به عنوان سایبان مورد استفاده قرار می‎گیرد. آلاچیق، تارم یا کلاه فرنگی، از تعدادی ستون و سقفی که روی آن‌ها قرار می‌گیرد تشکیل می‌شود. می‌توان این اجزای اصلی را با عناصر دیگر  مثل دیواره و… ترکیب کرد و آلاچیق را به شکل‌های متنوعی طراحی و اجرا کرد. طراحی و اجرای آلاچیق در یک فضای باز مثل باغ، حیاط، روف گاردن و…، مکان بسیار مطلوبی برای نشستن و استراحت کردن به وجود می‌آورد. طراحی و اجرای آلاچیق به شما امکان می‎دهد بدون اینکه در معرض تابش آفتاب یا بارش باران و… باشید از نشستن در حیاط خانه یا ویلای خود و تماشای آن و همچنین تنفس در هوای تازه لذت ببرید.

درباره ما

کار عالی با مستــرتک

طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی و اجرای فضای سبز،  آب نما و محیط بازی و سرگرمی، محوطه سازی و مبلمان شهری از جمله فعالیت هایی است که مستـــرتک انجام میدهد.

0 +
طراحی و اجرای آبنما
0 +
طراحی و اجرای فضای سبز
0 +
اجرای مبلمان شهری
0 +
محوطه سازی
خدمات با عملکرد بالا برای
اجرای آلاچیق چوبی

چوب متریالی است که از دل طبیعت خارج شده است و با المان‌های طبیعی فضای سبز به خوبی ترکیب می‌شود به همین دلیل یکی از پرکاربردترین متریال‌ در ساخت آلاچیق است. اگر می‌خواهید از زیبایی آلاچیق‌های چوبی در فضای سبز مورد نظر خود استفاده کنید باید از چوب‌های مرغوب، مستحکم و مقاوم در برابر نور خورشید استفاده کنید. چوب درخت‌های سرو، کاج، صدر و توسکا برای ساخت آلاچیق مناسب هستند. آلاچیق چوبی حتما باید برای مقابله با آب و رطوبت تقویت شود.

خدمات

خدمات با عملکرد بالا برای
اجرای آلاچیق فلزی

آلاچیق فلزی مستحکم‌ترین و مقاوم‌ترین نوع آلاچیق است. فلز متریال مناسبی برای طراحی سبک مدرن است. آلاچیق‌های فلزی را می‌توان در طرح‌های متفاوت طراحی و اجرا کرد. عمر مفید آلاچیق فلزی بسیار بالا است و مدت زمان زیادی از وجود آن در حیاط خانه یا ویلای خود بهره‌مند خواهید بود. برای مقاوم کردن آلاچیق فلزی در برابر آب و رطوبت باید از رنگ‌های پوششی ضد آب استفاده کنید و احتمال آسیب دیدن فلز به خاطر نفوذ آب را از بین ببرید. 

خدمات

خدمات با عملکرد بالا برای
آلاچیق شیشه ای

شیشه متریالی است که در طرح‌های جدید آلاچیق استفاده می‌شود. در این نوع آلاچیق سازه‌ای از یک متریال دیگر ساخته می‌شود و شیشه به عنوان سقف و دیواره استفاده می‌شود. در ساخت این نوع آلاچیق از شیشه سکوریت، شیشه لمینیت و… که مقاومت بسیار بالایی دارند استفاده می‌شود. مزیت این آلاچیق این است که دید کاملی از منظره در اختیار کاربران قرار می‎دهد و محیط دلنشین‌تری ایجاد می‌کند. آلاچیق‌های شیشه‌ای معمولا با دیواره طراحی می‌شوند و از ورود گرد و خاک، آلودگی، گرما یا سرما و… جلوگیری می‌کنند.

خدمات

نمونه کارهای ما

پروژه های مسترتک را مشاهده نماید

نمونه کارهای ما را در صفحه نمونه کارها مشاهده نمایید.

architek-image
انواع مختلف محوطه سازی
آلاچیق آماده یا سفارشی؟

از نظر ساخت دو نوع آلاچیق وجود دارد. آلاچیق‌های آماده یا پیش ساخته و آلاچیق‌های سفارشی. آلاچیق‌های پیش ساخته، آماده نصب هستند و در طرح‌های مختلفی وجود دارند. با توجه به سبک و سیاق طراحی حیاط و سبز مورد نظر، می‌توان آلاچیق پیش ساخته مناسب را انتخاب کرد. آلاچیق‌های پیش ساخته به صورت قطعات پیش ساخته هستند که در محل مورد نظر روی هم سوار می‌شوند و قابلیت جداسازی و جابه‌جایی دارند. آلاچیق‌های سفارشی برای کسانی مناسب است که می‌خواهند در طراحی فضای سبز بیشترین تناسب و هماهنگی را داشته باشند. این نوع آلاجیق‌ها به صورت اختصاصی برای یک فضا طراحی و اجرا می‌شوند و باتوجه به نوع طراحی و شیوه ساخت، ممکن است قابل جداسازی و جابه‌جایی باشند و یا نباشند. طراحی و اجرای آلاچیق یک کار تخصصی و فنی است و شما باید برای ساخت هر نوع از آلاچیق‌ها از یک طراح کمک بگیرید.

مقاله های اخیر
وبلاگ طراحی و اجرای آلاچیق

هر آنچه که لازم است درباره طراحی و اجرای محوطه سازی، طراحی و اجرای آبنما، فضای سبز و آلاچیق بدانید را تیم پشتیبانی مستـــرتک برای شما آورده است.

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین اخبار مشترک شوید!
تیم پشتیبانی مستـــرتک تمامی محصولات جدید و اخبار و مقالات جدید خود را از این طریق با شما در میان میگذارد.