Contacts
چطور می توانیم به شما کمک کنیم

طراحی زمین بازی کودک

طراحی زمین بازی کودک در زمان طراحی محوطه و فضای سبز خانه، ویلا و … مورد توجه کارفرماها است. معمولا افراد نمی‌خواهند فضای زیادی از حیاط را برای این مورد اشغال کنند. اما در عین حال والدین دوست دارند یک فضای باز برای تفریح و سرگرمی فرزندان خود داشته باشند. بنابراین مهم است که در همان مراحل اولیه طراحی این موارد در نظر گرفته شود. اما اگر فضای کمی برای زمین بازی در اختیار داشته باشیم باز هم میتوان آن را در نظر گرفت یا خیر؟ با چند استراتژی ساده و ایده‌ های نو می‌توان زمین بازی کودکان را نیز در محوطه بیرونی طراحی و اجرایی کرد.

درباره ما

کار عالی با مستــرتک

طراحی و اجرای فضای سبز

طراحی و اجرای فضای سبز،  آب نما و محیط بازی و سرگرمی، محوطه سازی و مبلمان شهری از جمله فعالیت هایی است که مستـــرتک انجام میدهد.

0 +
طراحی و اجرای آبنما
0 +
طراحی و اجرای فضای سبز
0 +
اجرای مبلمان شهری
0 +
محوطه سازی
خدمات با عملکرد بالا برای
انتخاب کفپوش مناسب برای زمین بازی

دوتا از بهترین گزینه‌ها برای ایجاد یک سطح صاف، هموار و امن برای بازی، کفپوش لاستیکی و چمن مصنوعی است. کفپوش های زمین بازی در رنگ‌های متنوعی وجود دارند و می‌توان از آنها در زمین بازی و در اطراف آن استفاده کرد. چمن مصنوعی گزینه‌ی دیگری است که می‌توانید به سراغ آن بروید. از آن می‌توانید در زیر سازه‌ها و همچنین در منطقه بازی استفاده کنید. یک ناحیه چمن شده در محوطه، برای بازی و استراحت بسیار ایده آل است. استفاده از جمن مصنوعی نسبت به چمن های طبیعی در طراحی فضای سبز توصیه می‌شود. زیرا علاوه بر اینکه سطح صاف و همواری را فراهم می‌کنند، تمیز کردن آنها آسان‌تر است. همچنین چمن مصنوعی نیازی به چمن زنی، هوادهی، آبیاری و دیگر مراقبت‌های مخصوص چمن های طبیعی ندارد.

خدمات

خدمات با عملکرد بالا برای
ایجاد مناظر طبیعی در زمین بازی

گذراندن وقت در طبیعت برای سلامتی و تندرستی مفید است. در حالی که ممکن است نتوانیم زمان زیادی را به پیاده روی و بازی در طبیعت صرف کنیم می‌توانیم فضاهای طبیعی را در منطقه‌ی زندگی خودمان ایجاد کنیم. می‌توانیم عناصر طبیعی را در حیاط خانه خود بگنجانیم. به عنوان مثال استفاده از تنه درختان بریده شده و سنگ های طبیعی انتخاب ایده آلی است.

خدمات

خدمات با عملکرد بالا برای
جعبه شن برای زمین بازی کودکان

اگر تجربه‌ی مسافرت به دریا و گذراندن وقت در ساحل را داشته باشید حتما متوجه شده‌اید که کودکان عاشق بازی کردن با شن و ماسه هستند و هرگز از آن خسته نمی‌شوند. یکی از راه‌هایی که می‌توان به آنها فرصت بازی با شن و ماسه در خانه را داد، قرار دادن یک جعبه شنی در فضای باز است. اگر فضای زیادی ندارید و نمی‌خواهید یک جعبه‌ی دائمی نصب کنید، گزینه‌های قابل حمل و مقرون به صرفه هم وجود دارد که می‌توانید تهیه کنید. اما یک منطقه شن دائمی، می‌تواند به شکل یک جعبه شنی چوبی همراه با سایبان برای محافظت از کودک در برابر نور خورشید باشد.

خدمات

نمونه کارهای ما

پروژه های مسترتک را مشاهده نماید

نمونه کارهای ما را در صفحه نمونه کارها مشاهده نمایید.

architek-image
انواع مختلف محوطه سازی
فضای بازی و سرگرمی

  • استفاده از رنگ های شاد 

کودکان به رنگ های شاد و متنوع علاقمند هستند. این رنگ ها ذوق و تخیل آنها را بیدار می کند. می توانید در طراحی کفپوش های محوطه ی بازی و دیوارهای آن از این رنگ ها استفاده کنید. معمولا رنگ های آبی، سبز، صورتی، زرد و … برای آنها جذابیت بیشتری دارد. همچنین برای القای آرامش به محیط استفاده از رنگ سفید نیز انتخاب خوبی است.

  • تعیین محدوده سنی کودکان

در طراحی زمین بازی کودکان در منزل محدوده ی سنی آنها را تعیین کنید. با دانستن سن افرادی که قرار است از این فضا استفاده کنند طراحی بهتر و کاربردی تری خواهید داشت. تعیین سن کودکان در خرید تجهیزات و وسایل بازی به شما کمک می کند. به عنوان مثال اگر قرار است تاب خریداری کنید باید متناسب با سن کودکان باشد.

  • رعایت مسائل ایمنی در محوطه بازی

شاید بتوان گفت مهم ترین فاکتور در ساخت زمین بازی کودکان رعایت ایمنی است. در طراحی و خرید تجهزات و وسایل بازی کیفیت، ارتفاع و نوع مصالح را در نظر بگیرید. محوطه ی بازی کودکان باید کف سازی ایمنی داشته باشد تا در صورت هر گونه اتفاق احتمالی به کودکان شما آسیبی وارد نشود. اگر با یک تیم طراحی فضای سبز همکاری می کنید تمامی این مسائل رعایت شده و از ایمنی و کاربردی بودن زمین بازی اطمینان خاطر خواهید داشت.

مقاله های اخیر
وبلاگ طراحی و اجرای فضای بازی و سرگرمی

هر آنچه که لازم است درباره طراحی و اجرای محوطه سازی، طراحی و اجرای آبنما، فضای سبز و آلاچیق بدانید را تیم پشتیبانی مستـــرتک برای شما آورده است.

معماری-اشتراک-تصویر
برای دریافت آخرین اخبار مشترک شوید!
تیم پشتیبانی مستـــرتک تمامی محصولات جدید و اخبار و مقالات جدید خود را از این طریق با شما در میان میگذارد.